Pierwszy „cytat” z Matejki - Adam Poniński ze Szczęsnym Potockim Centralny fragment obrazu z dodaną lożą Drugi „cytat” z Matejki - Franciszek Salezy Potocki, Michał Fryderyk Czartoryski i brat króla Michał Jerzy Poniatowski

Muzeum Zamojskie zaprasza na prezentację obrazu
„Rejtan wg Matejki” - Georga Fischhofa.
Obraz można oglądać w dniach:
wtorek - niedziela w godz. od 900 do 1700.

 •    O muzeum   

  Muzeum Zamojskie

  w Zamościu

  zamosc

  Muzeum Zamojskie w Zamościu, istnieje od 1926r. Mieści się w zespole kamienic mieszczańskich wzniesionych w XVII wieku w północnej pierzei Rynku Wielkiego. Ich właścicielami byli Ormianie, którzy osiedlali się w Zamościu od 1585 roku, na mocy przywileju wydanego przez Jana Zamoyskiego.

  Oddział Muzeum Zamojskiego

  Muzeum Barwy i Oręża „Arsenał”

  Oddział Muzeum Zamojskiego – Muzeum Barwy i Oręża „Arsenał” mieści się w budynku arsenału wzniesionym ok. 1630r. zaprojektował go prawdopodobnie A.dell’Agua. Zamojski Arsenał jest obiektem związanym z systemem fortyfikacji twierdzy Zamość. Zamojski Arsenał jest jedną z nielicznych tego typu budowli militarnych zachowanych w Polsce. Obecna funkcja budynku nawiązuje do czasów założyciela Zamościa kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego, który w zbrojowni kolekcjonował swoje trofea wojenne.

  Arsenał