Pierwszy „cytat” z Matejki - Adam Poniński ze Szczęsnym Potockim Centralny fragment obrazu z dodaną lożą Drugi „cytat” z Matejki - Franciszek Salezy Potocki, Michał Fryderyk Czartoryski i brat króla Michał Jerzy Poniatowski

Muzeum Zamojskie zaprasza na prezentację obrazu
„Rejtan wg Matejki” - Georga Fischhofa.
Obraz można oglądać w dniach:
wtorek - niedziela w godz. od 900 do 1700.

 •    Forum dyskusyjne „W 150 ROCZNICĘ POWSTANIA STYCZNIOWEGO 1863/1864”   

  Muzeum Zamojskie w Zamościu

  serdecznie zaprasza do uczestnictwa w otwartym forum dyskusyjnym W 150 ROCZNICĘ POWSTANIA STYCZNIOWEGO 1863/1864., historyków, historyków sztuki, nauczycieli historii, regionalistów i wszystkich zainteresowanych. Forum dyskusyjne obejmować będzie szereg tematów pod ogólnym hasłem:

   

  „POWSTANIE STYCZNIOWE 1863-1864.
  PAMIĘĆ. DZIEDZICTWO. EDUKACJA”.

   

  Wprowadzeniem do dyskusji będzie prezentacja problematyki forum, którą przedstawią historycy, historycy sztuki i muzealnicy: mgr Mirosław Bańkowski (Muzeum „Arsenał” w Zamościu), dr Jacek Krzysztof  Danel (PWSZ – Zamość), dr Jacek Feduszka (Muzeum Zamojskie w Zamościu), dr Piotr Kondraciuk (Muzeum Zamojskie w Zamościu), mgr Andrzej Maziarz (Muzeum „Arsenał” w Zamościu), mgr Michał Soroka (Muzeum „Arsenał” w Zamościu).
  Forum dyskusyjne stanowić będzie również podsumowanie zrealizowanego do tej pory cyklu spotkań i lekcji poświęconych powstaniu i Powstańcom. Ich czasom i specyfice tego zrywu narodowego. Spotkania i lekcje muzealne wzbogacane były możliwością obcowania z bronią i przedmiotami z epoki.

   

   

  Otwarte forum dyskusyjne odbędzie się w Sali Koncertowej Muzeum Zamojskiego w Zamościu, ul. Ormiańska 30 w dniu 25 lutego 2013 r. o godz. 10.00 (Wstęp wolny)
  Serdecznie zapraszamy do Muzeum Zamojskiego w Zamościu.