Pierwszy „cytat” z Matejki - Adam Poniński ze Szczęsnym Potockim Centralny fragment obrazu z dodaną lożą Drugi „cytat” z Matejki - Franciszek Salezy Potocki, Michał Fryderyk Czartoryski i brat króla Michał Jerzy Poniatowski

Muzeum Zamojskie zaprasza na prezentację obrazu
„Rejtan wg Matejki” - Georga Fischhofa.
Obraz można oglądać w dniach:
wtorek - niedziela w godz. od 900 do 1700.

 •    Ferie 2011   

  Ferie zimowe 2011  Zapraszamy dzieci i młodzież do podróży w czasie z wystawą,

  „Zabytki techniki codziennego użytku”

  Wystawa przeniesie nas w odległy czas od końca XVIII wieku do lat 70-tych XX wieku. Podczas wędrówki zobaczymy sprzęty techniczne gospodarstwa domowego używane przez naszych pradziadów i dziadków: maszyny do szycia, liczenia, pisania, lampy olejowe, naftowe ręcznie malowane, samowary mosiężne, miedziane. Ponadto posłuchamy melodii odtworzonej z polifonu (1895-1905), gramofonu, patefonu. Na wystawie zgromadzono około 1000 obiektów zabytkowych, zaprezentowano także kolekcje łyżeczek do cukru, herbaty i kawy, kolekcje nożyczek (XIX-XX w.), zegarów przenośnych i kieszonkowych ze zbiorów muzealnych oraz Lubelskiego Klubu Kolekcjonerów.


  Przy wystawie proponujemy feryjną zabawę na temat:

  Warsztaty muzealne z praktycznym szyciem na maszynie singerowskiej z napędem ręcznym, nożnym. „Rozwój historyczny maszyn do szycia”


  Warsztaty muzealne z użyciem liczydła, kalkulatorów, maszyn do szycia, pisania. „Od liczydła do kalkulatora”


  „Warsztaty w historycznej pracowni fotograficznej połączone z prezentacją najstarszej kolekcji fotografii ze zbiorów Muzeum Zamojskiego”


  „Historia Zamościa, Zamojszczyzny, Ordynacji Zamojskiej 1580 – 1939” – temat realizowany w oparciu o ekspozycję stałą historyczną.

  Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci od wtorku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 16.00.
  W okresie ferii obowiązuje tylko opłata za bilety wstępu w wysokości 4 zł. od osoby.
  Kontakt:
  Muzeum Zamojskie w Zamościu, ul. Ormiańska 30, tel.84 638 64 94 wew. 5571 lub 883 375 571
  e-mail:osw@muzeum-zamojskie.pl